Ana sayfa Magazin İddialara Ateş Püskürdü

İddialara Ateş Püskürdü

161
0

Şirketinde güvenlik görevlisi olarak çalışan bir kişiyi koronavirüs kaptığı gerekçesiyle işten çıkardığı iddia edilen Şahan Gökbakar, işinden olan güvenlik personelinin kendisi ile bir bağlantısı olmadığını belirtti.

Oyuncu Şahan Gökbakar, ‘corona virüsü kaptığı için işten çıkardı’ şeklindeki haberlere, Instagram hesabı üzerinden açtığı canlı yayınla yanıt verdi. İddialara göre Şahan Gökbakar, kardeşi Togan Gökbakar’ın sahibi olduğu Çamaşırhane Film şirketinde çalışan güvenlik görevlisi S.D.,’yi, corona virüsüne yakalandığı gerekçesiyle işten çıkarmıştı. Ünlü oyuncu çıkan haberlerin ardından Instagram hesabından canlı yayın yaptı ve tüm suçlamalara tek tek şu sözlerle cevap verdi;

“Çamaşırhane filmin kendi çalışanları listesinde güvenlik görevlisi bulunmamaktadır. Biz bu hizmeti dışarıdan alıyoruz. Güvenlik şirketiyle anlaşma yaparak o şirkete bağlı 3 ayrı güvenlik görevlisi oluşturuyor. Bu arkadaşların bazıları uzun bazıları kısa çalışıyor. Bu personelin tüm sorumluluğu o şirkete bağlı.

Ben koronavirüsün başlangıcında Çamaşırhane’deki tüm arkadaşların maaşlarını aynı şekilde ödemeye devam edeceğim demiştim. Bunu da dipnot olarak geçiyorum… Herkes maaşını aldı. Aynı zamanda ben bizzat bizim şirketimizde bordrolu olmayan güvenliğinin de maaşını alıp almadığını sorguladım. Maaşı veriyoruz size ödüyorlar mı diye! Durum bu… Herhangi bir güvenlik görevlisi bizim şirketimizde çalışmıyor.”

Gökbakar, yaptığı açıklamaların ardından karantina döneminde, tüm çalışanlarının ücretini ödediğini, ödemeye devam edeceğini de belirtti ve şöyle devam etti: “Hepsinin günü gününe tıkır tıkır maaşlarını ödüyorum. Bizim şirkete bağlı olarak çalışan personel 30 kişi ve maaşlarını almaya devam ettiler. Üstelik, bizde bordrolu olmadığı halde, güvenlik şirketini aradım ve güvenliklerin maaşlarını ödeyip ödeyemediklerini de sordum.”

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Yorum Yapabilirsiniz
Please enter your name here