Ana sayfa Magazin İlker Canikligil Virüse Yakalandı

İlker Canikligil Virüse Yakalandı

940
0

Youtube’daki programları ile tanınan ve Gen filmiyle 13. Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kurgu ödülünü alan yönetmen İlker Canikligil, corona virüsüne yakalandı.

YouTuber İlker Canikligil, corona virüsüne yakalandığını açıkladı. Hastanede tedavi altına alınan Canikligil, bir video çekerek son durumunu anlattı. Bir haftadır corona virüsü şüphesiyle hastanede olduğunu belirten Canikligil, şunları söyledi:

“Covid olmuşum. Buna sevinenler olacaktır tabii. Bir iki haftadır kas ağrılarıyla başladı. Geçen pazartesi ateş oldu. 38,5 gibi… Şunu anladım ki kimse ne yapması gerektiğini tam bilmiyor ve herkes bir şey söylüyor. Genel fikir şuydu, hastaneye gitmeyin. Belirtilerin en bilinenleri ateş, kas ağrıları, öksürük. Öksürük yok, hala da yok… 5 gün aslında evde takıldım.

Bir hastaneye gittik, tomografi çektirdim. Orada zatürre çıktı. Zatürre corona virüsünün bir sonucu. Bu süreçte ne yapmam lazım diye düşünüyorsunuz. Gidip tedavi mi göreyim, yoksa bir şey yapmayıp bekleyeyim mi? Bunu bilemediğiniz için ortalık biraz toz duman. Bir kararsızlık yaşadık.

Tedavi süreci anladığım kadarıyla yok. Bunun bilinen bir tedavisi yok. Anladığım kadarıyla son ana kadar test yapmamaya çalışıyorlar. Gördüklerimden tahminim önümüzdeki 15 günde bu iş hızlanacak. Sağlık sisteminin biraz sınırına gelmiş gibiyiz. Ben özel hastanede yer bulabilmek için baya uğraştım.

Özellerde bile yer bulmak kolay değil. Tedaviye gelince devletin belirlediği bir prosedür var. Hemşireyle telefonla haberleşiyorsunuz. İlaçları kapıya bırakıyorlar. Tekerlekli masayla size doğru itiyorlar. Sizin yapamayacağınız bir şey varsa, uzaylı kostümleri ile geliyorlar, yapıyorlar. Sağlık çalışanları iki hastanede de çok iyiydi.”

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Yorum Yapabilirsiniz
Please enter your name here