Ana sayfa Magazin Ünlü İsimlerin 18 Mart Paylaşımları

Ünlü İsimlerin 18 Mart Paylaşımları

35
0

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bundan 105 yıl önce, Çanakkale’de büyük destan yazıldı. Ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla Çanakkale Zaferini kutladı.

Ata Demirer

Bizler bu kutsal topraklara ayak basıyor, bu engin mavide yelkenimizi basıyorsak sizler sayesinde! Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve saygıyla anıyoruz.

Acun Ilıcalı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günümüzün 105’inci yıl dönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, saygıyla anıyorum.

Aslıhan Gürbüz

“Askerleri vardı; 14, 15, 16 yaşlarında asker çocuklar. Tanrı sizi inandırsın ki gülüyorlardı! İlk defa o gün, kaybedeceğimizi hissettik.” (İngiliz Subayı’nın not defterinden)

Erol Evgin

Kurtuluş Savaşı’nın temelleri Çanakkale’ye dayanır.  Mustafa Kemal, 1915 yılının Nisanı’nda, 261 rakımlı tepeden Conkbayırı’na kaçmakta olan bir müfrezenin önünü keser: “Düşmandan kaçılmaz cephaneniz yoksa süngünüz var” deyip, “Süngü tak, yat” emri verir.

Ve Türk askerinin süngüleri güneşin ilk ışıklarıyla Çanakkale Zaferi’nin ilk kıvılcımlarını saçar. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Mustafa Ceceli

Çanakkale Zaferi’nin mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Nilüfer

18 Mart Çanakkale zaferimizin yıldönümünde. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, şükranla anıyoruz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorum Yapabilirsiniz
Please enter your name here