Ana sayfa Magazin Survivor’da Acil Durum Konseyi

Survivor’da Acil Durum Konseyi

516
0

Acun Ilıcalı, çekimlerinin Dominik’te gerçekleştiği Survivor 2020’nin yarışmacıları için acil durum konseyi düzenleyerek dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ülkemize de sıçradığını ve 30’dan fazla kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Öğrendikleri karşısında büyük şok yaşayan yarışmacılar ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ‘Survivor’ yarışmasının da gündemi haline geldi. Dominik’te çekimleri yapılan ‘Survivor’da iki aydır her şeyden habersiz olan yarışmacılar, Acun Ilıcalı’nın virüs hakkında yaptığı açıklamalarla çok şaşırdı.

Dünkü bölümde acil durum konseyi yapan Acun Ilıcalı, salgının geldiği boyutu ve son rakamları yarışmacılarla paylaştı. Dominik’e geldikleri tarihte sadece Çin’in Wuhan bölgesinde olan salgının tüm dünyaya yayıldığını öğrenen yarışmacılardan bazıları gözyaşlarını tutamadı.

Korona hakkında bilgi veren Acun Ilıcalı, söze yarışmacıların aileleriyle sık sık irtibat halinde olduklarını, ailelerinden veya yakınlarının hiçbirinde hastalık olmadığını söyledi. Ilıcalı sözlerine şöyle devam etti:

“Bu kötü haber verme toplantısı değil, sadece böyle önemli bir olaydan sizin habersiz olmanızı istemedik. Buraya gelmeden ailelerini tekrar arattım aileleriniz güvende ve sağlıklı. Onlarla temas halindeyiz.

İlk önce Çin’de ortaya çıkan salgının daha sonra İran ve İtalya’ya yayıldı ve artık tüm dünyada tehlikeli bir boyuta ulaştı. Hatta Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edildi. Ülkeler sınırlarını kapattı. Virüsün yayılmasını engellemek için dünya artık karantina altında.

Türkiye’de de bu salgın ortaya çıktı ve şu ana kadar 30’dan fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye’de restoranlar kafeler kapatıldı. Acil durumlar için bankalar ve marketler açık. İnsanlar evlerinden çalışmaya başladı. Sokaklar boşaldı. Ülkemizde de sınırlar kapatıldı, uçuşlar durduruldu.

Dominik’te çekim yaptıkları yerde aldıkları tedbirleri de anlatan Ilıcalı, “Bizim bulunduğumuz bölgede herhangi bir vaka yok. Dünyanın şanslı bölgelerden birindeyiz şu anda. Taşıdığımız herhangi bir tehlike yok.

Çekim alanlarımız izole, dışarıdan giriş çıkış yok, güvenlikli bir bölgedeyiz. Ayrıca her türlü tedbiri alıyoruz. Çekim yerlerimizde bazı değişiklikler yaptık sizi korumak için” dedi.

Ilıcalı, son olarak, “Gerçekten gecelerini gündüze katarak sürekli olarak çalışıyorlar. Sağlık çalışanlarımızın bu döneme ne kadar değerli olduklarını bir kez daha anlıyoruz. Onları çok seviyoruz. Sevgilerimizi yolluyoruz.

Görevli olan herkes üzerine düşeni yapıyor. Vatandaşlarımızdan da evlerinde kalmalarını rica ediyoruz. Sağlıktan daha değerlisi yok. Zor bir dönem. Hep birlikte inşallah aşacağız. Ülke olarak neleri atlatmadık ki… Kalbimiz, gönlümüz ülkemizdeki vatandaşlarımızla. İnşallah yeniden güzel günler görürüz” diyerek konseyi bitirdi.

 

 

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Yorum Yapabilirsiniz
Please enter your name here