Ana sayfa Magazin Çukur’a Yine Ceza Geldi

Çukur’a Yine Ceza Geldi

1044
0

Çukur 2 ay sonra RTÜK’ten yine idari para cezası aldı. Fenomen dizi için son üç ayda RTÜK Çağrı Merkezi’ne 3 bin 382 adet şikayet bildirimi yapıldığı öğrenildi.

Show TV’de Pazartesi akşamları ekrana gelen ve başrollerinde Aras Bulut İynemli, Damla Sönmez, Hazal Subaşı, Necip Memili, Erkan Koçak Köstendil, Öner Erkan gibi isimlerin yer aldığı Çukur’a RTÜK’ten ceza geldi.

Yüksek izlenme oranına sahip televizyon dizilerinin toplumu derinden etkilediğinden yola çıkan Üst Kurul, silahlı çatışma, korku, şiddet ve işkence sahnelerine yer veren Çukur’a 2 ay sonra tekrar idari para cezası uyguladı. Üst Kurul, diziyi yayınlayan Show TV’ye 6112 sayılı Yasa’nın 8. maddesindeki “Yayın hizmetleri, şiddeti özendirici ve kanıksatıcı olamaz” ve “Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar, bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” hükümlerini ihlalden yüzde 2 oranında idari para cezası müeyyidesi uyguladı.
BİR CEVAP BIRAK

Yorum Yapabilirsiniz
Please enter your name here