Ana sayfa Magazin Bir Çınar Daha Devrildi

Bir Çınar Daha Devrildi

1084
0

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Hale Akınlı dün hayatını kaybetti. 78 yaşında yaşamını yitiren oyuncu bir süredir akciğer rahatsızlığı yaşıyordu.

Oyuncu Goncagül Sunar, Akınlı’nın ölüm haberinin ardından sosyal medya hesabından birlikte çekildikleri fotoğraflardan bir kolaj yapıp şu notu düştü;

“Bir yere sığamadım oturdum şu kolajı yaptım ölüm haberine karşı bir mesafe bir hissizlik. Telefon elimde kalakaldım. Haloşumuz iyileşecek diye beraber umut etmek güzeldi. Sahnede turnede beraber tonlarca ani biriktirdik. Haloşumuz bu aksam melek olmuş…ergen gibi hamburger yemesini, dans etmelerimizi, bluzunun tek omzunu düşürmesini, sigarasını ,o müthiş doğal oyunculuğunu ve tarifsiz iyi kalpli ve merhametli ruhunu unutmayacağım. Hepimiz göçücez sonuçta bu hayattan ruhlarımız buluşur elbet…güle güle canim ablam güle güle Haloşum.”

1941 yılında Balıkesir’de dünyaya gelen Akınlı, sanat hayatına Şehir Tiyatroları’nda başladı. Sanatçı, 35 yılı aşkın süre boyunca bu kurumda aktif roller aldı. Tiyatronun dışında TRT ve özel televizyon kanalları başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşta seslendirme yaptı.

Kendisi gibi tiyatro sanatçısı Hamit Akınlı ile evli olan sanatçı sadece tiyatroya değil, sinemaya ve televizyon dünyasına yaptığı katkılarla, sahici oyunculuğu ile zihinlerde yer etmişti.

 

 

 




BİR CEVAP BIRAK

Yorum Yapabilirsiniz
Please enter your name here