Ana sayfa Kültür Sanat Malatya Uluslararası Film Festivali’ne Ünlü Akını

Malatya Uluslararası Film Festivali’ne Ünlü Akını

1609
0

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin kapanış töreni geçtiğimiz akşam düzenlendi.

Bu yıl 9.su düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali geçtiğimiz akşam sona erdi. Kırmızı halı geçişiyle başlayan törene Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, oyuncular Oktay Kaynarca, Ozan Akbaba, Yunus Emre Yıldırımer, Olgun Şimşek, Mehmet, Aslantuğ, Gülenay Kalkan, Arzu Yanardağ, Can Yaman, Tolga Güleç, Alican Yücesoy, Ekin Koç, Müfit Can Saçıntı, Ezel Akay, Derviş Zaim başta olmak üzere çok sayıda oyuncu, yönetmen ve vatandaş katıldı.

Ödül töreninde hayatını kaybeden usta oyuncular Yıldız Kenter ve Tarık Ünlüoğlu da unutulmadı. Geçen pazar 91 yaşında hayatını kaybeden Yıldız Kenter ve ekim ayında aramızdan ayrılan Tarık Ünlüoğlu, ekrana yansıtılan görüntülerle anıldı.

Törende Tarık Ünlüoğlu’nun ‘Vefa Ödülü’nü eşi Gülenay Kalkan aldı.

Gecenin sunuculuğunu ise Eser Yenenler üstlenirken alınan ödüller ise şu şekilde;

Ulusal Uzun Metraj En İyi Film; Küçük Şeyler

Ulusal Uzun Metraj En İyi Yönetmen; Sayid Çolak (Kapan)

Ulusal Uzun Metraj En İyi Senaryo Ödülü; Mehmet Bahadır Er (Omar ve Biz)

En İyi Kadın Oyuncu; Başak Özcan (Küçük Şeyler)

En İyi Erkek Oyuncu; Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)

En İyi Görüntü Yönetmeni; Dilsiz (Andreas Sinanos)

En İyi Müzik Ödülü; Ali Saran (Kapan)

Kısa film dalında Jüri Özel Ödülü’nün sahibi Umut Evirgen oldu. Evirgen, ünlü şef Hazer Amani’nin rol aldığı “İyi Yemek Öldürür” kısa filmiyle ilk ödününü kazandı. Evirgen, “Elazığlı olarak ilk ödülümü Malatya’da almaktan gurur duyuyorum” dedi.

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Yorum Yapabilirsiniz
Please enter your name here