Ana sayfa Güzellik Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

5181
0

Kore’nin cilt bakım rutinleri şu sıralar bütün dünyayı etkisine almış durumda. Pırıl pırıl, genç yüzleriyle öne çıkan Korelilerin bunu nasıl sağladığı ise merak edilenler arasında.

İşte o cilt bakım rutinin aşamaları;

Cildinizi Tanıyın

Bakıma başlamadan önce en önemli şey cildinizi tanımak. Cilt türünüz nedir? Cilt sorunlarınız nelerdir? Cildim nelere karşı hassas. Bu sorulara cevap verdikten sonra uygun ürünlerle bakımınıza başlayabilirsiniz.

İşte Rutinin Aşamaları

1- Yağ Bazlı Temizleyici: Kore cilt bakımında ilk iki aşama temizlik. Cildinizden yağı ve kiri atmak için ilk olarak yağ bazlı bir temizleyici ile cildinizi temizleyin.

2- Su Bazlı Temizleyici: 2. aşama olan su bazlı temizleyiciler yağ ve kirden arta kalanları temizleyip cildi bakıma hazırlıyor.

3- Peeling: Cildi yenilemenin, ölü derilerden arındırmak için haftada en az 1 gün peeling yapılması gerekiyor.

4- Tonik: Tonikler cildin pH’ını dengeleyip gözeneklere bakım yapıyor. Bu şekilde cilt bakıma tamamen hazırlanıyor.

5- Esans: Esanslar Kore cilt bakımının özel ürünü. Serumdan daha az yoğun olan esansları cilt oldukça hızlı emiyor. Cildin onarılmasına, nemlendirilmesine ve yenilenmesine yardımcı oluyor.

6- Serum & Ampul: Bu ürünler cilt sorununuza özel olarak seçilmeli. Kendi cilt sorununuz neyse ona uygun ürünü bulup kullanmalısınız.

7- Maske: Bakım rutininin en etkili basamaklarından biri olan maskeler etkilerini hemen gösteriyor. Neredeyse her türlü cilt sorunu için de bir maske var.

8- Göz Kremi: Rutinin en önemli aşamalarından biri göz çevresini nemlendirme. Bu aşama yaşlandırma etkilerini azaltmak için önemli.

9- Nemlendirici: Yüzünüzü sabah ve akşam nemlendirmek çok önemli. Aynı zamanda iyi bir nemlendirici zararlı içerikleri dışarıda tutarken yararlıları içeride tutuyor.

10- Güneş Kremi: Yaşlanmadan korunmak için en önemli şey ise güneş kremleri. Dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş kreminizi veya SPF içeren bir BB/CC kremi yüzünüze sürmeniz gerekiyor.

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Yorum Yapabilirsiniz
Please enter your name here