Ana sayfa Güzellik Kahkül Hangi Yüzlere Yakışır?

Kahkül Hangi Yüzlere Yakışır?

1554
0

Kadınlar için belkide yaşanan en büyük ikilemlerden biri kahkül kestirmek. Geri dönüşü olmayan bu saç kesimi biraz riskli olsa da bu ipuçlarını takip ederek yüzüne yakışıp yakışmayacağını öğrenebilirsin.

Yeniliklere Açık Biri misin?

Kahkül kestirmek, tüm imajını değiştirebilecek kadar büyük bir adım. Bu neden ile bütün riskleri göz önüne alıp, öyle karar vermelisin.

Her Yüz Tipine Uygun Bir Kahkül Kesimi Var

Genellikle oval veya minyon, yüksek ve bombeli alınlara sahip yüzlerde daha iyi duracağı söylenen kahkül modelleri aslında doğru kesim yapıldığında bütün yüzlere yakışacaktır. Örneğin yuvarlak yüze sahip kişiler; kaşın biraz üzerinde kesilen ve aralıklı kahkül modellerini tercih etmeliler.

Kalp Şeklinde Yüzler

Kalp şeklinde bir yüze sahip olan kadınlar uzun kahkül tiplerini tercih edebilir. Böylelikle kalp yüz şeklinde mevcut olan geniş olan alın ve küçük-sivri çene birbirleri ile dengelenmiş bir görüntü yakalayacaktır.

Oval Yüzler

Oval yüzler çene kısımları biraz daha dar olan yüz tipleridir. Bu yüz tipi kahkül modeli seçmek konusunda oldukça özgürdür. Kahkülün yoğunluğu ve uzunluğu kendi seçimlerine bırakılır.

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Yorum Yapabilirsiniz
Please enter your name here